program użytkowy

Wiki to Git (wiki2git)

Data startowa: 
2023-07-11
Wiki JS and CSS to Git

Wiki to Git (lub wiki2git) – narzędzie, które pomaga pobrać historię strony MediaWiki i wstawić ją do repozytorium Git. W ten sposób każda edycja staje się commitem. Natomiast posiadanie kodu poza MediaWiki może pomóc w rozwoju gadżetu używanego na Wikipedii (lub skryptu użytkownika).

Licencja:

Technologie:

Wikiploy

Data startowa: 
2023-06-21
Wikiploy bot

Wikiploy – narzędzie służące do wdrażania skryptów użytkownika i gadżetów na Wikipedii (oraz innych wiki opartych na MediaWiki). Za pomocą tego narzędzia można jednym kliknięciem wdrożyć JS, CSS itp. (z repozytorium git na dowolną liczbę wiki).

Narzędzie wykorzystuje Puppeteer do kontrolowania Chrome Canary (działa również z MS Edge). Wystarczy otworzyć Chrome z parametrem umożliwiającym zdalne debugowanie i uruchomić skrypt. Idea polega na tym, że jesteś zalogowany na tej instancji Chrome, więc wszystkie zmiany są nadal twoimi zmianami.

Licencja:

Technologie:

Wiki: Cytuj OpenLibrary

Data startowa: 
2023-05-15
Wikipedia: Cytuj książkę (pl)

Wiki: Cytuj OpenLibrary, to rozszerzenie do witryny OpenLibrary. Dodaje możliwość cytowania książek, żeby ułatwić wstawianie przypisów na Wikipedię (polskojęzyczną lub angielskojęzyczną) .

Licencja:

Technologie:

IITC mobile plugin

Data startowa: 
2022-12-09
IITC mobile plugin

IITC mobile plugin to mój plugin, a właściwie zbiór pluginów, które zastępują aplikację IITC mobile. IITC to aplikacja oparta na mapach OSM dla gry terenowej Ingress. Wersję z grudnia 2022 (0.2), choć formalnie nie podniosłem jej do 1.0, to uznaję jednak za w pełni stabilną i kompletną.

Licencja:

Technologie:

Panel Groups Randomizer

Data startowa: 
2020-03-26
Panel Groups Randomizer logo

Panel Groups Randomizer, to aplikacja internetowa umożliwiająca losowanie grup ludzi. Teoretycznie może np. służyć do dopierania par w speed datingu. Została jednak stworzona z myślą o panelach obywatelskich. Założenia są takie, żeby jednocześnie jak najmniej osób spotkało się dwa razy oraz żeby każdy się spotkał z każdym (o ile pozwala na to liczba grup).

Licencja:

Technologie:

POLos

Data startowa: 
2017-06-28

POLos, to system pomocniczy do pierwszego etapu wyłaniania panelu obywatelskiego -- losowania zaproszeń dla wyborców.

System został stworzony na potrzeby panelu obywatelskiego w Gdańsku i sfinansowany częściowo ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Licencja:

Technologie:

mMeteo

Data startowa: 
2012-02-18

mMeteo, to aplikacja, która potrafi odczytać lokalizację użytkownika i automatycznie przejść do odpowiedniej prognozy ze strony ICM - meteo.pl. Zacząłem ją jeszcze zanim pojawiła się nowa wersja - m.meteo.pl, która również ma taką możliwość i (dzięki wsparciu ze strony ICM) jest lepiej zintegrowana po stronie serwera. Moja wersja jest trochę bardziej hackerska ;-).

Licencja:

Estimate

Data startowa: 
2012-08-09

Estimate, to aplikacja przeglądarkowa, która wygląda jak kalkulator i służy do estymowania (szacowania) czasu. Ściślej rzecz biorąc pozwala na wpisanie oszacowania zastępując karteczki przy grupowy szacowaniu na żywo.

Licencja:

Panel Helper

Data startowa: 
2014-02-07

Panel Helper, to system pomocniczy do wyłaniania panelu obywatelskiego. Założenie podstawowe jest takie, że system ma ułatwiać losowanie, ale nie ma go całkowicie przejmować. Dzięki temu proces losowania ma być bardziej przejrzysty. W dokumentacji dostępny jest także rozkład teoretyczny (wzorcowy) dla mieszkańców Gdańska, bo właśnie od Gdańska zaczynamy tworzyć historię ;-).

Licencja:

Technologie:

PP tracker

Data startowa: 
2013-01-30

PP tracker umożliwia śledzenie przesyłek Poczty Polskiej w telefonie lub innym urządzeniu przenośnym. Aplikacja posiada wbudowany czytnik kodów kreskowych, który pozwala zeskanować kod bezpośrednio z potwierdzenia nadania paczki, czy listu. Na dzień dzisiejszy działa tylko na Androidzie, ale to kwestia ograniczeń App Store, a nie technologicznych.

Licencja:

Subskrybuj program użytkowy